Rizika

Pojďme se podívat na přehled rizik, které běžně pojišťovny nabízejí.

Havárie

Stane se Vám nehoda při které dojde k poškození Vašeho vozidla. Samotná oprava Vás může přijít např. na 200 000 Kč, ale díky havarijnímu pojištění a spoluúčasti 5% (min. 5 000 Kč) zaplatíte „pouze“ 10 000 Kč. Bez h.p. byste museli uhradit částku celou.

Vandalismus

Během návštěvy u Vašeho známého Vám neznámý vandal ukopl zrcátko a poškodil lak po celém voze. Škoda sahá k částce 45 000 Kč. Díky výhodnému havarijnímu pojištění však zaplatíte „pouze“ 5 000 Kč za sjednanou spoluúčast. Je to rozdíl, že?

Živel

Parkujete před domem, vy jste jel s jiným vozem do kina a během večera se zhoršilo počasí. Kvůli bouři Vám na vůz spadl strom stojící u cesty. Vůz je takřka zničený. Bez havarijního pojištění byste nedostali ani korunu. Počasí neovlivníte. Ale Vaše rozhodnutí ano.

Krádež

V České republice se denně ukradne desítky aut. Máte vůz na úvěr? Představte si, že se jednoho dne probudíte a auto nestojí kde má. Ten strašný pocit, že budete platit za auto, které nemáte je příšerný. Havarijní pojištění Vás chrání i proti tomuto riziku.


Tato rizika můžete různě kombinovat, protože pro někoho, kdo parkuje v drtivé většině v hlídané garáži nebo objektu, kde je zamezen přístup cizím osobám je zbytečné připlácet za pojištění proti krádeži. Naopak je tu také možnost zvolit si balíček běžně zvaný jako allrisk, který obsahuje veškeré rizika. Je opravdu jen na Vás, jaké havarijní pojištění si zvolíte.